آکادمی محسن قاسمی

تاجمیر ریاحی مدیرکل دفتر حقوقی و قرارداد‌های مالیاتی با اشاره به جزئیات این پرونده که با پیگیری‌های حقوقی و قضایی، نهایتاً منجر به صدور دادنامه محکومیت شد، گفت:

متهمان (آقایان م. ت،  م. ب و م. ب) که در سال‌های گذشته با تأسیس یک دفتر به عنوان محل کار در یکی از مناطق شمال تهران اقدام به تشکیل و ثبت شرکت‌های صوری و صدور فاکتور‌های غیرواقعی در سطح گسترده می‌کردند با شکایت دفتر حقوقی و قرارداد‌های مالیاتی سازمان و دستورات قضایی لازم، توسط پلیس امنیت اقتصادی تهران دستگیر شدند.

 


فینتو

به گفته او با کشف سرنخ‌های جدید، متهم دیگری به نامه (خانم م. ص) که افراد بی‌بضاعت و کم‌اطلاع را در سطح شهر تهران شناسایی و با اخذ وکالت‌نامه‌های رسمی و تام‌الاختیار از این افراد، اقدام به تأسیس شرکت‌های صوری، اخذ کارت بازرگانی و کد اقتصادی با هدف پوشش و اختفاء منشأ فعالیت‌های اقتصادی و با سوءاستفاده از هویت این افراد، موجبات فرار مالیاتی گسترده را فراهم نمود، شناسایی و دستگیر شد.

تاجمیر ریاحی با اشاره به اینکه متهمان پرونده به مجازات‌های حبس، جزای نقدی، ضبط اموال و … محکوم شدند، تأکید کرد: سازمان امور مالیاتی کشور از طریق مراجع قضایی و با استفاده از ضمانت اجرا‌های قانونی با عوامل مرتبط با ثبت و تأسیس شرکت‌های صوری، قاطعانه برخورد نموده و  با استناد به قوانین مربوطه و اتکا به تصمیمات قاطع مراجع قضایی، ذینفعان واقعی را شناسایی و علاوه بر معرفی به مرجع قضایی، مشمول مالیات و جرائم متعلقه خواهد نمود.

وی به تمام سوءاستفاده‌کنندگان در موضوع شرکت‌های صوری هشدار داد از اقدامات متقلبانه و مجرمانه‌ای که موجب فرار مالیاتی می‌شود جدا پرهیز نمایند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید