آکادمی محسن قاسمی

مهدی جم‌‌

حضور و غیاب بیمه بیکاری از درب منزل! اگر بازرس دو مرتبه به آدرس شما بیاید و شما (کارگر) در خانه نباشی، بیمه بیکاری قطع می شود. اگر یک بار به شعبه مربوطه مراجعه شود و تعهد دهید، بیمه بیکاری وصل می شود اما بار دوم تکرار شود دیگر به کلی قطع خواهد شد. این ها صحبت های یکی از کارشناسان سازمان تأمین‌اجتماعی است.

تاکنون خیلی از کارگران بخاطر وجود این قانون بیمه بیکاری شان قطع شده، قانونی که آنقدر عجیب است که آدم مات و مبهوت می ماند. یعنی کارگر به شکل اتفاقی اگر در زمان حضور بازرس منزل نباشد، بیمه او قطع می شود، عملا اینگونه باید قانون را تعریف کنیم که کارگر باید در خانه زندانی شود!

 واقعا این چه قانونی هست که گذاشتید؟ آن هم برای دادن یک چندرغاز حقوق!


فینتو

همین الان کارگران با حقوق هایی که دریافت می کنند، قدرت خرید ندارند چه برسد با اینکه بخوایید بیمه بیکاری هم قطع کنید. اگر فکر می کردید به معیشت مردم هرگز این قانون عجیب را نمی گذاشتید.

نمی دانید عده ای از کارگران احتیاج ضروری به همین بیمه بیکاری دارند تا حداقل بی پول نمانند و بتوانند در آینده نزدیک شغلی پیدا کنند، شما با این قانون عملا نه میذارید کار پیدا کند و کاری می کنید آنقدر در خانه بماند تا دچار افسردگی شود، آیا این درست است؟

می خوایید بگویید که قانونمند هستید؟ قانون خیلی خوبه اما به درستی اجرا شود، بجای اینکار ها به ادارات خصوصی مراجعه کنید و ببینید آیا کارگرانی که در سرمان و گرما کار می کنند بیمه هستند یا خیر؟ چرا تنها دنبال منافع خود می گردید؟

خودتان را جای کارگر بگذارید آیا می توان با این فشار اقتصادی یک ساعت کار نکرد؟ شما فکر می کنید با این حقوق کارگر ثروتمند می شود؟ این مبلغ تنها خرج یک هفته اس و بنظر شما بماند در خانه می تواند باقی خرج خود را دربیاورد؟ بیدار شوید، یکم منطقی فکر کنید، این قانون کهنه و عجیب، بدون پایه و اساس زخم ها را عمیق تر می کند، به اندازه کافی مشکلات هست، خواهشا آنها را برایمان بیشتر نکنید.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید